Parlak ten makyajı
Sağlık

5 Adımda Parlak Ten Makyajı Yapın

Herkese merhaba, bu yazıda parlak ten makyajını sizlere anlatacağız. Son zamanlarda gerçekten en trend makyaj tarzlarından biri olan sade ve parlak makyaj 5 adımda nasıl yapılır? madde madde anlatacağız.

Sağlıkla ışıldayan, canlı, nemli bir cilde sizde sahip olmak istersiniz. Yorgun ve solgun bir görüntüden sıyrılarak daha sağlıklı, enerjik ve parlak görüntüye kavuşmak hiçde zor değil! Sizlere vereceğimiz 5 adet makyaj tüyosu ile sizlerde yapabileceksiniz.

1. Aydınlatıcı makyaj bazları

Parlak ten makyajı yapmak için kullanman gereken ilk ürün aydınlık bir görünüm veren bir makyaj bazı kullanmak. Bu şekilde daha makyajın ilk adımında cildiniz parlak bir görünüme kavuşmuş olacak. Sizlere bir ürün önerecek olursam; Laura Mercier Pure Canvas Primer makyaj bazı parlak formülü sayesinde cildinizi natural bir ışıltı katıyor.

2. Nem veren bir fondöten

Makyajın ikinci adımında ihtiyacın olan ürün ise nemli bitişe sahip bir fondöten. Aydınlık, canlı ve ışıltılı bir etki istediğimiz için nemlendirmer özelliği olan bir fondöten olması çok önemli. Fondötenin cildi matlaştırmaması gerekiyor. Bir ürün önerecek olursak; Skin Paradise Tinted Water-Cream ürününü kullanabilirsiniz. Cilde parlaklık katan, ince yapılı, nem katan ayrıca spf20 özelliği bulunan bir ürün. Bu ürünü parlak ten makyajı için kullanabilirsiniz.

3. Likid aydınlatıcılar

Parlak ten makyajı yaparken kullanmanız gereken bir diğer makyaj malzemesi likit aydınlatıcılardır. Bu ana kadar oluşturduğumuz natural ışıltıyı bir üst düzeye taşımak için yapacağımız altın hamle… Likit bir aydınlatıcı seçerek nemli fondötenin üzerine uyguladığınızda parlaklık mükemmel bir hal alacak.

Hatta size mükemmel bir tüyo daha verelim. Eğer fondötenininz nemlendirici etkiye sahip değilse, elinizde ki likit aydınlatıcıyı fondötenle karıştırabilirsiniz.

4. Parlak göz makyajı

Makyajınızın parlaklığını bir üst seviyeye çıkarmak için tabii ki göz makyajını tamamlamamız gerekiyor. Metalik bitişli bir krem far tercihi işinizi görecektir. Metalik tonlarda krem farı kullanarak tek renkli bir makyaj yapmanız size daha çok parlaklık katacaktır. Ayrıca eyeliner çekmek isterseniz, göz şekline göre eyeliner nasıl çekilir? bu bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5. Parlak etki bırakan makyaj spreyi

Parlak ten makyajının son adımında parlaklığı tamamlamak için ve makyajı sabitlemek için parlak bir etki bırakan makyaj spreyi kullanmalısın.

Sizlere parlak ten makyajı için tüyolar verdik. Bir makeup artist ile çalışarak yüzünüze en uygun makyajı yaptırada bilirsiniz. Kocaeli bölgesinde yaşıyorsanız Kocaeli makeup artist Göksu Yaşaroğlu ile yüksek kaliteli ürünlerle, iyi bir makyaj hizmeti alabilirsiniz.

3 Comments

Leave a Reply

Haberler 2021 Filmleri Film izle