gümüş takı parlatma
Gümüş Takılar

Gümüş Takılar Nasıl Parlatılır?

Herkese selam olsun değerli dostlar. Sizlere sürekli gümüş takı modellerini gösterdik gösterdik. Birde bunların bakımını nasıl yapacağız? kararan gümüşlerimizi nasıl parlatırız? bunlara bir göz atalım sizleri bilgilendirelim. Bildiğiniz gibi gerçek gümüş takılar kararma eğilimi gösterebilir. Eğer kaliteliyse, kağlaması da kaliteliyse bu kararma süreci epey uzayacaktır. Ve sizde eğer dikkatli kullandıysanız, saklama kurallarına uyduysanız çoook uzun süre dayanır, hatta hiç kararmayabilir.

Varsayalım ki gümüş takınız karardı. Ne yapacaksınız? Evde uygulayabileceğiniz gümüş parlatma tekniklerini sizlerle paylaşacağız sabredin 🙂 Önce neden kararır bunu öğrenelim.

Gümüş neden kararır?

Gümüş takılar su, alkol vb. sıvılarla temas ederse kararma eğilimi gösterir. Gümüşün düşmanı kükürttür, aman görmeyiversin. Gümüş takılarımızı bu yüzden çıkardıktan sonra kutusuna koyup, kapağını kapatın ki oksijenle temas etmesin. Kullanılan, teninize değen gümüş kararmaz. Eğer bir köşeye bırakırsanız açıkta kararır.

Gümüş takılarınızı çıkardığınızda banyoda bırakmayın öncelikle, nemli bir ortam olduğu için orada daha hızlı kararacaktır. Kesinlikle kapalı kutusunda saklayın ve keyfinize bakın. Hiçbirşey olmaz korkmayın.

gümüş takı parlatma

Gümüş takılar nasıl parlatılır?

Eğer gümüş takınız karardıysa şimdi hemen banyoya gidin. Elinize diş macununu alın ve bir beze sıkın. O bezle gümüş takınızı bir güzel ovalayın. Sıkılmayın bir süre ovalayın ve o gümüşün nasıl parladığını izleyin. Çok basit, ekstra bir malzemeye gerek olmadan evde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna geldik arkadaşlar. Eğer ki kararacak bir gümüş takınız yoksa edinmeye ne dersiniz? Hemen buraya tıklayarak gümüş yüzük modellerini inceleyin ve kendinize bir gümüş yüzük alın 🙂 Nereden alacağım? diye soracak olursanız Swell Accessory firmasını öneririm, kaliteyi ve uygun fiyatı bir arada bulabileceğiniz tek mecra orası çünkü 🙂

 

No Comments

    Leave a Reply

    Haberler 2021 Filmleri Film izle