Gümüşün faydaları
Gümüş Takılar

Gümüş Takıların 5 Farklı Faydası

Merhaba dostlar, bu yazımızda sizlere gümüş takıların faydalarını sıralayacağız. Gümüş metali bildiğiniz gibi çoğu yerde kullanılan bir metaldir. Çatal, kaşıklarda bile kullanımı mevcuttur, hatta bir tabir vardır “gümüş kaşık” diye… Gümüş takıların bir takım faydaları bulunmaktadır. Bu faydaların hepsini buraya yazsak kesinlikle sıkılıp bırakırsınız yarıda.

Bu sebepten dolayı bu yazıda gümüşün 5 faydasını sizler için inceleyeceğiz. Başlıkları takip ederek gümüşün en önemli 5 faydasını öğrenebilirsiniz.

1- Gümüş Antibakteriyel’dir

Gümüş dünyanın çeşitli yerlerinde bakterileri öldürmek için sağlık amaçlarıyla kullanılmaktadır. Diğer yandan bıçak, çatal, kaşık takımlarıda gümüşten üretilerek daha sağlıklı, antibakteriyel olması sağlanıyor. Gümüşün temas ettiği yerde bakteri bulunmamaktadır, bu kanıtlanmış birşeydir. Artık tekstil alanlarında da kullanılmaya başlamıştır.

2- Gümüş radyasyona karşı korur

Bilim adamlarının bazı açıklamalarına göre gümüş metali radyasyona karşı koruyuculuk sağlamakta. Günümüzde pek çok rasyasyon yayan aletler kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak cep telefonları, televizyon, modemler, kafamızın tepesinde ki baz istasyonları vs…

Gümüş takılar ise radyasyona karşı koruyucu etkisiyle öne çıkıyor. Bunun dışında gümüş kullanılarak iplik üretimi yapılıyor ve bu ipliklerle kumaş üretilerek, kıyafete dönüşüyor.

3- Antibiyotik olarak kullanımı mevcut

Geçmiş tarihimizde gümüş, antibiyotik amaçlı kullanıma şahit olmuştur. Esasında kolloidal gümüş isminde bir sıvı maddedir. Arkeologların bazı buluntularına göre yaprak şeklinde gümüş parçaların sargı bezi amacıyla kullanıldığı söyleniyor, burada gümüşün antibakteriyel etkisi büyük faktör olabilir.

Kolloidal gümüş madeni doğal bir antibiyotik maddesidir ve pek çok patojen ile mücadele eder. Alerjik bir etkisi asla yoktur, %100 hipoalerjeniktir. Bazı parazit çeşitlerinden arınmak içinde kolloidal gümüş kullanılabilmektedir örneğin; mantar, virüs, bakteri…

4- Veba hastalığını yenmiştir

Ne kadar güçlü bir ilaç olduğunu ve şifa etkisini daha iyi anlayabilmişsinizdir sanırım. Öndördüncü yüzyılda Avrupa’da baş gösteren bir hastalık olan veba, yüzlerce insanın ölümüne sebebiyet vermiştir. Fakat o dönemin insanları gümüş madenini bir ilaç olarak kullanarak vebayı yenmiştir.

Fakat bunu tamamen doğaçlama yaptıkları için dozunu ayarlamamışlar ve daha sonradan farklı hastalıklarla karşı karşıya kalmışlar.

5- Stresle başa çıkmayı kolaylaştırır

Bazı uzmanların açıklamalarına göre; gümüş madeni stresi vücudunuzdan uzaklaştırıyor. İletkenlik seviyesi oldukça yüksek olan gümüş, elektriklenmenin önüne geçiyor ve stres gibi negatif enerjiyi dışarı atıyor. Kan dolaşımını tetikleyerek hızlandırıyor.

Sağ elimizde bir damar bulunmaktadır. Bu damar direk kalbimize bağlanmaktadır. Dolayısıyla bu parmaya gümüş yüzük yerleştirdiğimiz zaman otomatikman kan akışına etki edecektir ve vücudumuzda olumku tepkimelere sebep olacaktır.

Gümüş takılar hem dış görünümümüzü güzelleştiriyor hemde vücudumuzu, sağlığımızı dinç tutuyor. Gümüş takı kullanmamak için hiçbir sebebimiz olmadığını belirtmek isterim.

No Comments

    Leave a Reply

    Haberler 2021 Filmleri Film izle