gümüş takı temizleme
Sağlık

Kararmış Gümüş Nasıl Temizlenir?

Sizler de birer gümüş tutkunu iseniz ve günlük hayatınızda gümüş takılarınıza çok fazla yer veriyor iseniz bu kesinlikle bilmeniz gereken şeylerden biri olacaktır. Gümüşler yapıları nedeni ile çoğunluk olarak kararma yapabilirler.

Öyle ki kimi insanlar kararma nedenlerinden dolayı gümüş almak istemezler fakat kararan gümüşlerin temizliği sanıldığı kadar zor değildir. Sizler de anlatacak olduğumuz yöntemlerin bir çoğu ile gümüş takılarınızın kararmasını giderebilir ve ilk gün ki parlaklığı ile kullanabilirsiniz.

gümüş takı temizleme

Bu yöntemlerin bir kaçından bahsetmek gerekir ise en etkili ve yaygın kullanılanı diş macunudur. Bir fırça veya peçete yardımı ile gümüş takınıza diş macunu sürmelisiniz. Macunu sürmüş olduğunuz gümüşü su dolu bir kaba koymalı ve yarım saat kadar bir süre bekletmelisiniz. İkinci yöntem ise sirkeli su ve kabartma tozu karışımı olacaktır. İki yemek kaşığı ölçeğinde sirkeyi bir kabın içerisine koyun ve bir miktar su ile ili yemek kaşığı kabartma tozunu ekleyin. Gümüş takılarınızı karışımın içinde yarım saat bekletin ve daha sonra çıkan sonucu görün.

Üçüncü yöntem olarak tuz ve limon karışımı kullanabilirsiniz. İki yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı tuz ilavesine su ekledikten sonra gümüşlerinizi kabın içine yerleştirebilir, eskisinden daha temiz gümüşlere sahip olabilirsiniz. Sizler de bu yöntemlerden birini deneyerek kararmış olan gümüşlerinize ski parlaklığına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

gümüş takı parlatma

No Comments

    Leave a Reply

    Haberler 2021 Filmleri Film izle