Güzellik

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Saç tipiniz için en iyi şampuanın ne olduğunu hala merak ediyor musunuz? Şampuanlar saç bakımı ve şekillendirme sıralamasında en düşük seviyedeydi. Saç kremi, tüm paranızın daha önce gittiği yer olabilir ama bu yazıdan sonra alışveriş tercihiniz değişecektir. Şampuanlar sayesinde saçınızın ilk adımdan en iyi durumda

Çoğu insanın yaptığı hata, saçlarının ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemeden yoksun olmaktır. Ancak şampuanınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, saçınız için doğru olanı seçmeniz şarttır. Saç tipleri altında yağlı, kuru ve kıvırcık bulacaksınız. Sonra ince ve gevşek, kalın ve kaba, büyük ve kıvırcık olarak bölünmüş saç dokusu var. Saçlar ayrıca renklendirilebilir, vurgulanabilir, keratinle tedavi edilebilir veya düzleştirilebilir. Kimyasallara maruz kalan saçlar karakter değiştirir.

Hasarlı saçlar genellikle kuru ve kırık uçlarla dolu görünür . Bu saç tellerini asla yüksek teknolojili bir teşhis makinesinde görmek istemezsiniz. Saç tipinize en uygun şampuanı bulmak için eksiksiz rehberimizi hazırladık. Kuru saçlara sahipseniz bu yazımız tam size göre!

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Çözüm

Doğru şampuanı seçmek, kuru kafa derisine sahip olanlar arasında çok yaygın olan rahatsız edici, rahatsız edici ve kaşıntılı hisle savaşmak için ilk ve en kritik savunma hattınızdır. Nemi, pürüzsüzleştirmeyi ve hidrasyonu teşvik eden şampuanları seçin. Hacim kazandıran, kuvvetlendiren ve güçlendiren tüm bu formüllerden kaçının. Çay ağacı yağı ve mentol içeren şampuanlar da nemin korunmasına yardımcı olabilir. Sülfatlı formüllerden uzak durun çünkü saç derisini çok kuruturlar.

Kuru saçlar memnun olmadığımız saç yapılarından birisi. Kuru saçlar özellikle kadınları olumsuz yönde etkilemektedir ve kuru saçlar, saçların sağlıksız olduğunu göstermektedir. Kuru saçlarda kırılmalar, soluk görüntü ve hacimsizlik ortak saç sorunlarındandır.

Saçlarınızın normal nem dengesini korumak amacıyla saçınızı her gün şampuanlamamanız ve saç kurutma makinesini soğuk ayarda kullanmanız katkı sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı kuruturken havluyu sert bir şekilde bastırarak kullanmayın. Kuru Saçların bakımda en önemli husus taktir edebileceğiniz gibi kuru saçlar için şampuan seçimi.

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kuru saçlar için şampuan seçiminde belirli bir şampuan markası olmayıp şampuan seçerken saç tipinize uygun olup olmadığını ve içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Şampuan almaya gittiğinizde şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken çeşitli hususlar vardır. Bu durumda nemlendirici özelliğe sahip şampuanlar ilk tercihiniz olmalı ve bunun yanı sıra avokado ve badem yağı içeren ürünler tercihiniz olmalı. Bunların yanı sıra kakao ve shea yağları bulunduran şampuanlar sıklıkla saçını yıkayanlar için tercih edilebilir.

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi ph özelliğinin 2,5 – 3,5 aralığındaki şampuanlar olmalıdır. Ph değerinin bu değerden daha düşük ya da daha yüksek olması asidik özellik taşıdığının göstergesidir. Bu durum ise gözeneklerin tıkanıp saçların hava almasına engel olarak saçın kurumaya açık hale gelmesine sebep olur.

Saçlarınız çok kuru olması durumunda organik şampuanları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu durum maddi açıdan biraz maliyetli olsa da tamamen doğal olması halinde saçların kurumasının önüne geçilmekte büyük katkı sağlar. Kuru saçları şampuanlamanın ardından bakım kremleri uygulanabilir, bundan herhangi bir sakınca yoktur. Banyo esnasında su sıcaklığı ılık olması önem arz eder. Suyun sıcak olması saçın daha fazla kurumana sebep olabilmektedir.

Şeffaf renkte şampuanlar içerisinde yumuşatma katkısı bulunmadığının göstergesidir. Bunun yanı sıra şampuanınızın sülfat ve amonyum içermemesine özen gösterin. Bu ve bunun gibi birçok kimyasallar saçınıza yarar yerine zarar vermektedir. Kuru saçlar için şampuan seçimi yaparken bahsettiğimiz önerileri göz önünde bulundurmanız siz ve saçlarınız için büyük fayda sağlayacaktır. Şampuan seçimi nasıl olmalıdır konusuna dikkat etmeniz iyi olacaktır.

Şampuan Sık Sık Değiştirilmeli Mi?

Saçlar mevsim geçişleri olduğunda hava durumuna bağlı olarak değişebilir. Yaz ve kış mevsimlerinde mükemmel görünüme sahip olan saçlar yıpranma ve bakımsızlıkla beraber kuruyup yıprandığında şampuanınızı değiştirmeniz önemli olacaktır. Bir sürü başka bileşen içeren şampuanların sonunda saç derinizde tortu bırakacağı oldukça doğrudur. Bununla başa çıkmanın tek yolu, şampuanları her ay ya da iki ayda bir kez değiştirmek. Veya iki veya üç şampuan arasında geçiş yapmaktır. Mevsime göre şampuan seçiminizi saçlarınızın özelliklerine uygun şekilde yapmayı

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply

    Haberler 2021 Filmleri Film izle