Aşk ve Cinsellik

Seven Erkeğin Bakışı Nasıl Olur ?

Seven Erkeğin Bakışı Nasıl Olur ?

Seven erkek size karşı bir şeyler hissettiğini ve sonrasındaki bakışlarıyla da aşık olduğunu gözleri ile belli eder. Sizi ilk gördüğü zaman aşık olması muhtemel bakışı normal bir bakıştan çok faklı bir bakmadır ve bunu bilinçsiz bir şekilde yaparlar. Göz göze geldiğiniz an zaten o ilk bakış, ilk elektrik dedikleri şey budur.

Seven erkek sevdiğini sürekli bakışları ile kontrol etmek ister. Bu bakışlara karşılık siz baktığınızda kendi bakışlarını hemen kaçırır ve hemen akabinde tekrar size bakar. Erkekler bu bakışmalar ile sizi test ederler ve ona vereceğiniz tepkiyi ölçer. Unutmayın erkekler sizden herhangi bir bakış bulamazlarsa sürekli dikkatinizi çekecek şekilde bakmaya başlarlar. Bu bakışların odağında iseniz zaten fark etmemeniz gibi bir şey yoktur.

Bu test ile şu verileri elde ederler; “Acaba benden hoşlandı mı? ve onunla ilgilendiğimi anladı mı? Benim bu bakışlarımdan haberdar mı?” diye bir dizi soru merak eder ve hoşlandığı kadın ile göz göze gelmeye çalışır.

Erkeğin bu bakışlarına karşılık olarak kadınlar şu şekilde hareketler ile ona sevdiğini belli eder. Kadınlar sevdiği erkekle diyalog halindeyken gözleri kısar ve gözlerinin içleri gülerek konuşurlar. Kadınlar ilgi duyduğu erkekle diyalog kurarken hafif utangaç takılırlar. Utangaçlık istemsizce olur çünkü kadın sevildiğini böylelikle aktarabilir.

Size aşık erkek size bakarken onun size baktığını yakaladığınızda hemen utangaçlık yapar ve size bakmaktan biraz kaçınır. Size ilk kez baktığı zamanlarda, o bunun erken olduğunu düşünür. Ardından sizin anlamanızı istemez ise onun size bakışlarını bu ilk zamanlarda yakalamanız zordur. Bir ortamda size bakan erkek herkesle konuşur vaziyetteyken siz onun etki alanındaysanız yani onun yakınlarında bir yerlerdeyseniz hemen susar ve daha fazla konuşmaz.

Sizin flört etmek isteyen erkekle bir diyalog kurma ihtimaliniz olduğu zamanda ise hemen utanır, kızarır ve göz bebekleri büyür. Yani aslında erkekler ilk bakış ve ilk karşılaşmalarda biraz utangaç tavır sergileyebilirler. Ama bazı erkekler saçmalamayı ve kendi dışında hareket etmeyi tercih edebilir. Bazı zamanlar çok komik duruma bile düşebilirler. Bu onları çekingen ve utangaç gösterebilir.

Uzmanlara göre erkekler, ilk bakışta aşık olduklarını kadınlara tam olarak 8 sn. kafasını başka yere çevirmeden yapılan bir bakış ile aktarabilmektedir. Size ilgi duyduğunu hissettiğiniz kişi, bakışlarını uzun süreli size çevirmişse, bu sizi çok beğendiği ve gerçekten etkilendiği anlamına gelmektedir. Bakış süresi bu sürenin yarısı kadar (4sn) ise sizden fazla etkilenmediği anlamına geliyor. Fakat kadınların etkilenme bakış süreleri erkekler gibi değişkenlik göstermez ve her zaman aynıdır.

İşte Hoşlandığınız Erkeğin Kur Yaptığını Ele Veren İşaretler

 1. Şirin Gülümsemeler: Size karşı yapılan şirin bir gülümseme en önemli kur işaretlerinden ilkidir.
 2. Utangaç Tavırlar ve Yüzünün Kızarması: Eğer bir erkek sizin etrafınızda iken yüzü kızarıyor ise bu kur işaretidir yani erkek sizden hoşlanıyor anlamını taşıyabilir.
 3. Göz Kontağı: Bir erkek sizinle ne kadar süre göz kontağı kuruyor ise, bu detaya bakmak sizden hoşlanıp hoşlanmadığı anlaşılabilir.
 4. Taklit Etme: Erkekler kendilerinde olmaksızın karşılarındaki kadının yaptığı hareketlerin aynılarını taklit ederler.
 5. Ellerini Beline Atmak: Bir erkek karşınızda ellerini beline atarak veya baş parmaklarını pantolonundaki kemer deliklerine sokarak duruyor ise sizden hoşlanıyor olabilir.
 6. İçten Samimi Dokunuşlar: Hoşlandığınız erkeğin size dokunması halinde sizden kesinlikle hoşlanıyor demektir. Bu dokunuş hareketi yakınlık hissetmenizi sağlayacak omuzuna, saçınıza veya kolunuza olan çok ufak dokunuşlardır.
 7. Başını Eğmek: Bir erkek bulunduğunuz ortamda başını eğiyor ise sizden hoşlanması ihtimaldir. Bu başını eğiş hareketi aslında utangaçlığın bir simgesi olarak düşünülebilir.
 8. Göz Bebeğinde Olan Büyüme: Eğer hoşlandığımız birini görür isek göz bebeğimiz büyür. Bunun aksine hoşlanmadığımız birini görünce de küçülme yapar. Erkeğin size bakıyorken göz bebeklerinde genişleme ve büyüme oluyor ise o erkeğin sevdiği anlaşılır.
 9. Kalkan Kaşlar: Eğer kaşlarını sizle iletişim halinde iken kaldırıyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle ihtimaldir.
 10. Hareketli ve Huzursuz Tavırlar: Hoşlandığınız erkeğin yanında olduğunuzda genelde içiniz kıpırdar. Bunu yaşıyorsanız problem değil. Yalnızca birazcık sinirli hissedebilirsiniz fakat iyi bir sinirdir. Bu sinirin nedeniyse karşınızda ki erkeğin sizi sevip sevmediğini bilmediğinizden kaynaklanır. Eğer erkek karşınızda huzursuz bir şekilde duruyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle muhtemeldir.
 11. Size Karşı Saygılıdır: Seven erkek kesinlikle saygılıdır. Sizinle aynı düşüncede olmasa bile bu düşünceye ve size saygılı davranır. Sevdiğin, sevmediğin şeyleri öğrenmeye çalışır ve bunlara dikkat ederek saygısını korumaya çabalar.
 12. Fedakarlık ve Ödün Verir: Seven erkek genellikle sizin hoşunuza giden ve kendisinin hoşuna gitmeyen şeyleri bile çoğu zaman yapar. Örnek vermek gerekirse, sizin sevdiğiniz bir resim veya sizin beğendiğiniz bir film gibi.
 13. Sevdiği Kadını İncitmezler: Seven erkek her ne şekil ve zamanda olursa olsun, sevdiği kadını incitmez. Eğer bir erkek sizi incitiyorsa bu size değer vermediği ve sizi sevmediği anlamına gelir ki böyle bir durumda o erkek ile olan ilişkinizi gözden geçirmenizi isteriz.
 14. Saygılı Erkek Özür Diler: Ufak veya büyük hatalardan sonra sizden özür dileyip dilemediğine bakın. Eğer erkek sizden özür diliyorsa, o erkeğin hoşlandığı anlamına gelir.

 

 

No Comments

  Leave a Reply

  Haberler 2021 Filmleri Film izle