Takı saklama
Aksesuarlar

Takı Saklama ve Koruma Yöntemleri

Altın normalde kararmaz ancak günümüzde altın fiyatlarının yükselmesi, altın oranın da düşmesine sebep oldu. 14, 18, 24 ayar altınların yanında 8 ayar altınlarda çıktı.

Özellikle 8 ayar altınlar dönem içerisinde kararma yapabiliyor. Bunun kararma yapmaması için tekrar cilasının yapılması gerekiyor. 8 ayar altınlarda diğer 22 ayar ve 14 ayar altınlara göre daha az miktarda altın olduğu için bir miktar kararma söz konusu.

Size tavsiyemiz 8 ayar değilde, 14 yada 22 ayar altınları tercih etmeniz. 8 ayar altından uzak durmanızdır.

altın takılar nasıl saklanır

Çizilen altınlar nasıl eski görünümüne kavuşur?

Önemli olan altınların nasıl çizildiği konusu… Altınların çizilmesi özellikle altınların birbirine sürtmesi yada başka bir sert metalle temas etmesi halinde olur. Önceliklik bunları ne kadar az yaparsak altının çizilmeside o kadar az olur.

Alyanslarda devamlı bir çizilme söz konusu olur. Çiziklerin giderilmesi içinde bizlerin yapabileceği birşey yok. Bunu kuyumcunuza götürmeli ve tekrardan cilasını attırmalısınız. Anca bu cila yapıldığı sürede, üzerinden bir miktar altın gitmeside muhtemel. Bu yüzden çok fazla cila yaptırmamaya çalışın. Yani size tek önerim kuyumcuya gidip profesyonel destek almanızdır.

altın takılar

2 Comments

 • Reply
  Hilal
  Aralık 13, 2020 at 2:31 pm

  Aradığım şey

 • Reply
  Melena
  Aralık 13, 2020 at 5:49 pm

  Teşekkürler

Leave a Reply

Haberler 2021 Filmleri Film izle