yaz ayında dövme yaptırmak
Moda

Yazın Dövme Yaptırılabilir mi?

Herkese merhaba değerli dostlar 🙂 bu yazımızda başlıktan gördüğünüz üzere yazın dövme yaptırılır mı? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde vereceğiz. Bu konu hakkında kafanızda ki tüm soru işaretlerini giderecek içeriğimizi okumaya devam edin.

Yazın Dövme Yaptırılabilir mi?

Her mevsim dövme yaptırılabilir sadece yaz aylarında değil. Genelde şöyle bir algı vardır mesela; “ilkbahar, sonbahar en ideal dövme yaptırma mevsimidir.” Oysa ki biz sadece Türkiye için düşünmeyelim dövme meselesini, bizim ülkemiz dört mevsim yaşanıyor olabilir fakat insanlığı tarihi kadar eski bir tarihe dayanır, dövmenin tarihi… İnsanlar var olduğundan beri, dünyanın her köşesinde dövme yapılabiliyordu. Örneğin Yeni Zellanda’da 6 ay kış, 6 ay yazdır. Yani şimdi onlar 6 ay yaz mevsiminde yaşarken dövme yaptırmıyor mu? Yada Afrika’da, çöl iklimlerinde… Burada önemli olan şey dövmenin bakımını iyi yapmak. Dövme sanatçılarının önerdiği koşullarda dövme bakımı yaparsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Dolayısıyla her mevsim dövme yaptırılabilir, yaz aylarında da dövme yaptırılabilir. Şöyle de düşünebiliriz; örneğin bir ameliyat yaptıracaksınız, ameliyatı yaz veya kış diye vaktini ayıramazsınız, ne zaman ihtiyacınız varsa, gereklilik söz konusuysa yaptırırsınız.

Yazın Dövme Üzerine Ne Tür Nemlendiriciler Sürülebilir?

Dövme bakım kremi

Yaz aylarında dövmeyi yaptırdığımız zaman öncelikle dövme sanatçımızın önerdiği bakım kremini kullanmamız gerekiyor. İlk bir hafta, on gün bu şart. Hangi bakım kremini öneriyorsa dövmecinizi dinlemeniz gerekiyor, o bakım kremini kullanmanız gerekiyor.

Şimdi şöyle düşünün; yaz geldi, daha çok suya ihtiyacımız var, vücudumuzun nemlenmesi gerekiyor. Sadece dövme için değil bu, dolayısıyla günlük kullandığınız nemlendiricileri dövmemiz tamamen iyileştikten sonra kullanabiliriz. Ayrıca vazelin de kullanabiliriz. Vazelin hem canlandıracaktır derimizi hemde dövmemizin derisinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Onun dışında güneşin zararlı etkileri var. Sadece d vitamini açısından bizi beslemiyor. Onun da öğlen saatleri gibi dikkat edilmesi gereken saat aralıkları var. Normal derimiz zaten güneşin altında solabiliyorsa, dövmeli derimiz haliyle solacaktır. Buna karşı gündelik ihtiyacımız olduğu kadar nemlendiriciler kullanabiliriz.

yazın dövme yaptırılır mı

No Comments

    Leave a Reply

    Haberler 2021 Filmleri Film izle